Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

High School Sports scores, schedules

October 26, 2013
Cape Coral Daily Breeze

Football

Week 9

Friday, Oct. 25

Cape Coral 54, Lehigh 6

Ida Baker 24, Charlotte 21

Island Coast 21, Dunbar 8

Mariner 17, Cypress Lake 16

Lemon Bay 55, North Fort Myers 7

Gateway 61, Oasis 0

Bishop Verot 45, Lake Placid 34

Fort Myers 55, Estero 7

Riverdale 52, East Lee County 26

Bradenton Christian 49, Canterbury 14

Barron Collier 15, Gulf Coast 3

Naples 73, Palmetto Ridge 0

Golden Gate 50, Archbishop Carroll 6

St. John Neumann 36, SWF Christian 6

First Baptist 52, Evangelical Christian 16

Lely 28, Sebring 7

Marco Island 35, Imagine 0

St. Stephen's 20, Out-of-Door 0

Cardinal Mooney 43, Victory Christian 33

Week 10

Friday, Nov. 1

Cape Coral at Mariner, 7:30 p.m.

East Lee County at Ida Baker, 7:30 p.m.

Island Coast at University, 7:30 p.m.

North Fort Myers at Dunbar, 7:30 p.m.

C.S. Naples at Oasis, 7 p.m.

Cardinal Mooney at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Volleyball

Regional Quarterfinals

Tuesday, Oct. 29

Region 7A-3

Viera at Fort Myers, 7 p.m.

Gulf Coast at Martin County, 7 p.m.

Region 5A-3

Naples at Venice, 7 p.m.

Port Charlotte at Barron Collier, 7 p.m.

Region 3A-3

First Baptist at Evangelical Christian, 7 p.m.

Canterbury at C.S. Naples, 7 p.m.

Wednesday, Oct. 30

Region 6A-3

Cypress Lake at DeSoto County, 7 p.m.

Lemon Bay at Lely, 7 p.m.

Region 4A-3

Clewiston at Bishop Verot, 7 p.m.

LaBelle at Lincoln Park, 7 p.m.

Golf

Monday, Oct. 29-30

Boys & Girls

Class 2A State Finals

at Mission Inn Resort, Howey-in-the-Hills

Cross Country

Saturday, Nov. 2

Region 3A-3

at Sydney Dover Trail, Tampa, 8 a.m.

Region 2A-3

at Holiday Anclote, 9 a.m.

Region 1A-3

at Melbourne Holy Trinity, 10 a.m.

Swimming

Wednesday, Oct. 30

District 3A-9 at South County Regional Park, Punta Gorda, 1 p.m.

Regionals

Friday, Nov. 1

Region 2A-4

at FGCU, Estero, 4 p.m.

Saturday, Nov. 2

Region 1A-3

North Shore Aquatic Complex, St. Petersburg, 11 a.m.

Saturday, Nov. 9

Region 3A-3

at North Shore Aquatic Complex, St. Petersburg, 1 p.m.

Bowling

Monday, Oct. 28

District 6 at Coral Lanes, 8 a.m.

State Finals

Nov. 6-7

at Boardwalk Bowl, Orlando

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web