Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

High School Sports schedules

October 27, 2012
Cape Coral Daily Breeze

Football

Week 10

Friday, Nov. 2

East Lee County at Cape Coral, 7:30 p.m.

Cypress Lake at Mariner, 7:30 p.m.

South Fort Myers at Ida Baker, 7:30 p.m.

Riverdale at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Fort Myers at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Dunbar at Booker, 7:30 p.m.

Lehigh at Estero, 7:30 p.m.

Evangelical Christian at St. John Neumann, 7 p.m.

Gateway Charter at All Saints Academy, 7 p.m.

SWF Christian at Boca Raton Christian, 4 p.m.

Palmetto Ridge at Barron Collier, 7:30 p.m.

First Baptist at C.S. Naples, 7 p.m.

Immokalee at Golden Gate, 7 p.m.

Gulf Coast at Lemon Bay, 7 p.m.

Naples at Lely, 7:30 p.m.

LaBelle at Clewiston, 7:30 p.m.

Riverview at North Port, 7:30 p.m.

Charlotte at Port Charlotte, 7:30 p.m.

Braden River at Venice, 7:30 p.m.

Hardee County at DeSoto County, 7:30 p.m.

Sebring at Lakeland Kathleen, 7:30 p.m.

JV/Freshman Football

(Fr. 6 p.m./JV 7:30 p.m.)

Thursday, Nov. 1

(JV) Oasis at Ida Baker, 6 p.m.

Volleyball

Regional Quarterfinals

Tuesday, Oct. 30

Region 6A-4

Gulf Coast at Fort Myers, 7 p.m.

Riverdale at Barron Collier, 7 p.m.

Region 4A-3

TBD at Bishop Verot, 7 p.m.

LaBelle at TBD, 7 p.m.

Region 2A-3

St. Pete Canterbury at SWF Christian, 7 p.m.

First Baptist at Sarasota Christian, 7 p.m.

Wednesday, Oct. 31

Region 5A-4

Estero at Lemon Bay, 7 p.m.

Cypress Lake at Lely, 7 p.m.

Region 3A-3

TBD at Evangelical Christian, 7 p.m.

Seacrest at TBD, 7 p.m.

Regional Semifinals

Tuesday, Nov. 6

TBD

Swimming

Tuesday, Oct. 23

District A-9

at Community School of Naples

Swimming prelims 9 a.m., diving 1 p.m., swim finals 5 p.m.

Thursday, Oct. 25

District 2A-10

at FGCU

Swimming prelims 9 a.m., diving 2 p.m., swim finals, 6 p.m.

Cross Country

Saturday, Oct. 27

LCAC at Mariner, 4 p.m. (boys), 4:45 p.m. (girls)

Wednesday, Oct. 31

District 3A-12 at North Collier Regional Park, 9 a.m.

Thursday, Nov. 1

District A-11 at First Baptist Academy, 4 p.m.

Friday, Nov. 2

District 3A-11 at Estero Community Park, 8 a.m.

District 2A-10 at Sarasota Booker, 10 a.m.

District 2A-11 at Immokalee, 9 a.m.

Bowling

Monday, Oct. 29

District 6 at Pin Street, Lehigh, 8 a.m.

Boys Soccer

Tuesday, Oct. 30

Preseason

Mariner at Classic

North Fort Myers at Kelly Road Classic

Ida Baker at Cape Coral Classic

Thursday, Nov. 1

Preseason

Mariner at Classic

North Fort Myers at Kelly Road Classic

Ida Baker at Cape Coral Classic

Girls Soccer

Monday, Oct. 29

South Fort Myers at Cape Coral, 7:30 p.m.

East Lee County at Ida Baker, 6 p.m.

North Fort Myers at Gateway Charter, 7:30 p.m.

Tuesday, Oct. 30

Cape Coral at Ida Baker, 7:30 p.m.

Wednesday, Oct. 31

Mariner at Gulf Coast, 7:30 p.m.

Thursday, Nov. 1

Mariner at Fort Myers, 7:30 p.m.

Ida Baker at South Fort Myers, 7:30 p.m.

North Fort Myers at Oasis, 6 p.m.

Cape Coral at Charlotte, 7:30 p.m.

 
 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web